לתינוקות, ילדים ומבוגרים

קרניוסקראל הנה שיטת טיפול במגע עדין המתאימה למבוגרים וגם לתינוקות בני יומם. היא פועלת על איזון הגוף ומשחררת מתחים רקמתיים, עצביים, שריריים ומרגיעה את הגוף.

משמעות השם –קרניו- עצמות הגולגולת, פנים ולסת , סקרום –עצם העצה/ עצמות הישיבה.

טיפול קרניוסקראל יעיל בקשיי יניקה, גזים, אי שקט ,קוליק, קשיי שינה והרדמות , עצבנות, רגישות חושית, רפלוקס ( פליטות מרובות) , העדפת צד, טורטיקוליס, פתיחת פה קטנה, טונוס שרירים גבוה, שיתוק מוחין, בעיות בלמידה, בעיות בהתנהגות ועוד.

במבוגרים טיפול קרניוסקראלי יעיל בכאבי ראש, מיגרנות, כאבי גב, כאבי מפרקים, כתף קפואה, בעיות במפרקי הלסת, עייפות ואנרגיה ירודה, הפגת מתחים בגוף האד

במהלך הלידה מופעל לחץ על הגולגולת התינוק, המשפיע על תנועת הנוזלים, כלי דם ועצבים הקרניאליים היוצאים מבסיס הגולגולת. לעיתים בלידות מורכבות, לידות ארוכות, לידות חטופות, לידות ואקום, ניתוחים קיסריים מופעל לחץ רב על גולגולת התינוק שיוצר לחץ/ דחיסות על העצבים הקרניאליים שאחראים על איזון מערכת העיכול, מערכת עצבים ומערכות חיוניות אחרות ובין היתר על תיפקוד הלסת ומכאן משפיעים על יעילות היניקה ופתיחת פה של התינוק.

ד"ר ווילאם גרנר סאתרלנד- רופא לאוסטאופטיה זיהה לראשונה את הפעימות הקצובות בכל חלקי הגוף ותנועה פנימית מתמדת בגופנו וקרא לתנועה הזאת "נשימת החיים."

המטרה העיקרית בטיפול קרניוסקראלי היא לאפשר ל"נשימת החיים" ( אנרגית החיים) להתבטא באופן מלא.

בעת הטיפול אני מניחה ידיים על התינוק, ילד ומבוגר באיזורי גוף שונים ומאתרת את איזורי החסימה ומשחררת אותם. זה מאפשר לגוף להעיר את היכולת הריפוי העצמית שלו ולחדש את חיוניות מערכת העצבים בגוף כולו.

הטיפול נעשה על הבגדים על מיטה טיפולית, בתינוקות לעיתים על ידיים של ההורים, בעת שינה, הנקה.